1. července 2018

"Nanuky" s lízátky

Hezký večer,

konečně jsem se dostala k sepsání postupu na lízátkové nanuky. Dětem jsem je dělala do školky na závěr školního roku, a přesto že jsem opravdu chtěla všechno dát na blog včas - hlavně pro Aničku Sally, nepovedlo se mi to. Ani, omlouvám se. ;) Řekla bych ale, že se to bude dát využít i v létě na různé garden party .. tyto nanuky se totiž jen tak neroztečou a sladké jsou stejně!

 

Postup je velmi rychlý a určitě ho dáte dohromady i bez návodu, ale takto to bude ještě o vous rychlejší. ;)

Duhové papíry jsme vyráběli doma se synem, miluje matlání, tak jsem toho využila. ;) Barvili jsme obyčejné A3 papíry ze skicáku práškovými barvami Ken Oliver (koupíte například u Didi). Ty jsem pak rozřezala na obdélníky velikosti 9,8x9 cm (to aby se mi na šířku vešli 3, jinak klidně 10x9cm).


Obdélníky jsem přehnula na polovinu a nařezala jsem si ještě stejné množství bílých obdélníků o stranách o 1-2 mm kratších než barevné obdélníčky a rovněž jsem je přehnula vejpůl - to aby společně utvořily pouzdro, které nebude slepené po stranách. Zde je fotopostup lepení "nanuků":Rohy jsou zaobleny rohovou raznicí. Glossy Accents jsem použila pouze v horní části nanuků.

Zdobení jsem omezila na malé výřezy ovoce - hodily se mi šablonky melounů a citronů od 4enScrap a doplnila mašlí. Vázání mašlí absolutně nesnáším a obdivuji všechny, které to děláte ve větším množství častěji. Ale bez nich by to nebylo vončo, takže jsem zatnula zuby a vázala.
Pro ty, co nemáte Big Shoty nebo příslušné šablony, skvělé budou i letní výřezy od Papero amo, speciálně jsem chtěla použít tyto, bohužel jsem jich už neměla dost (ale mám interní info, že se budou doplňovat ;) ).
Každopádně, nanuky měly úspěch a hotové byly opravdu rychle, takže rychlý úspěch! A to je fajn, ne?

Přeji krásný začátek léta!

Jana

4 komentáře:

 1. Jani to je zase super! Úplně k sežrání:))) Moc diky za inspiraci a neboj, já se vzepjala a vymyslela vlastní balíčky s visačkami a myslím že bys na mě byla pyšná :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stoprocentně Aničko! ;) Moc ráda bych je viděla a inspirovala se zas já! A moc děkuji, jsi zlato!

   Vymazat
 2. Také děkuji za inspiraci, určitě využiju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, Olinko, moc děkuji, bude mi ctí a udělala jste mi velkou radost! :)

   Vymazat