10. prosince 2016

Vánoční nadílka do školky

Zdravím všechny a přeji krásný víkend!

Vlastně jsem původně nic vyrábět nechtěla, ale znáte to. Perníčky peču hlavně proto, že je syn rád vykrajuje. Od konce listopadu jsme pekli několikrát, tak jsem si řekla, že nějaké perníčky zabalím dětem do školky. Nechtěla jsem nic komplikovaného, koupila jsem celofánové sáčky, ale ty jsou tak obyčejné, že jsem si vymyslela malý upgrade. Do výroby jsem zapojila i syna, jenž je nyní náležitě pyšný, že ponese do školky vlastní dárečky. A já jsem bohatší o krásné chvíle pozorování toho pětileťáka, jak se strááášně moc snaží. :-)

O výsledek se ráda podělím, protože je to velmi snadné. Pořídila jsem nejmenší celofánové sáčky, které se dají rozložit do prostoru, t.j. mají obdélníkovou základnu. Tu jsem zpevnila a ozdobila papírem s vánočními motivy. Většina byly zbytky z loňského roku, zbytek jsem pořídila v obchůdku Katky Zilvarové, která mě vždy zachrání, když něco potřebuji superakutně. (A má úžasnou sbírku šablon, kterým málokdy odolám ... ;-) )


Tady je podrobný postup: změřila jsem si velikost základny - sáčky, co jsem chtěla použít, byly velikosti cca 4 x 6 cm, výšku "rantlu" jsem si zvolila rovněž 4 cm. Papíry vyšší gramáže jsem nařezala na obdélníky 12 x 14 cm, na rýhovačce narýhovala, složila a ustřihla přebytky:


Lepila jsem oboustrannou lepící páskou - připravila jsem si lepení na dno krabičky, po stranách a samozřejmě na bocích krabičky. Pak jsem nejdřív přilepila sáček na dno krabičky a teprve poté krabičku slepila. Úplně nakonec jsem přilepila sáček po stranách ke krabičce.Technicky bylo hotovo. Zůstalo jen zdobení, ke kterému jsem si přizvala pomocníka. Chtěla jsem visačky, které nebudou zcela infantilní, ale budou se líbit dětem. V papírnictví jsem náhodou objevila třpytivé moosgumi rúzných barev a rolničky a nápad byl na světe. Připravila jsem si výseky větviček (Cottage Cutz) a visaček. S výseky z moosgumi mi pomáhal syn - jde to opravdu dobře. Na visačky jsem napsala přání a Ríša se podepsal.


Pak jsme navlékali rolničky, to byla piplačka, ale nasmáli jsme se u toho. Byly, potvory, jako žívé ... :-) Hvězdičky z moosgumi jsme lepili oboustrankou a větvičky jsem dolepila pomocí Glossy Accents. Rolničky jsou volně přivázané, aby pěkně cinkaly.


Pak už jen naplnit balíčky a přivázat visačku a bylo hotovo. Snad se budou balíčky dětem líbit - sázím na rolničky, barvičky a třpyt, co myslíte?Další z vánočních manufaktur mám za sebou. Tahle byla obzvlášť zábavná, protože jsme u toho byli dva. Syn byl totiž týden doma s nemocí, ale díky podobným zábavám jsme ho přežili bez známek nepohody. :-) Teď ještě dodělat dostatek přání (mám asi polovinu) a připravit visačky pro Ježíška a můžu se konečně zase vrátit k fotkám ...

Co Vy?  Už máte vánočně-papírově hotovo?

Užijte si krásnou 3. adventní neděli a těším se zase někdy na čtenou!

Jana

5 komentářů:

 1. Jani, skvělý nápad s krabičkou na sáčku, jmenovky z pěnovky vypadají krásně, a celé balíčky....nádhera. Navíc s přidanou hodnotou při tvoření s Ríšou. Takové chvíle jsou nezapomenutelné, moc ráda si je znovu vybavuji, třeba...jak jsme vyráběli dárky pro spolužáky ( největší úspěch měla skákajíci žabka), takže díky za připomenutí.
  V pátek mi přišla zakázka na 3 přání, na stole mám rozdělané další 3,...a rozhodně to není poslední vánočně-papírové tvoření.
  Přeji ti pohodovou adventní neděli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, moc děkuji, máš pravdu společné tvoření je prima. Jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží!

   Vymazat
 2. Johohoooo:) to jsi mi Jani zase kápla do noty. Už tu na mě koukají 3 kousky stejně upgradovaných celofánových sáčků...akorát podstavu mám větší a boky nižší. Na dno sypu lískové ořechy ze zahrádky a navrch křížaly. Jak nic nestíhám, tak ty mám letos luxusní. Vypadá to děsně roztomile a půjde to paním učitelkám, sousedům a rodině.....vážně moc děkuju! Hrozně mi to zvedlo náladu...jak jsem si mohla tak rychle a "bezbolestně" šáhnout na papír..a hle..hned pěkný výsledek:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aničko, TY zas zvedáš náladu mně! :-) Díky a užívejte ...

   Vymazat
 3. Další pecka! Jani, já Tě prostě žeru :-)

  OdpovědětVymazat