8. listopadu 2016

O barvičkách a co jsme tvořily v Liberci

Ač to možná tak nevypadá, miluji barvičky, hlavně ty, co reagují s vodou. Jenže malovat neumím a na spoustu jiných způsobů použití si zatím netroufám (třeba vybarvování razítek, jak to dělá Terezka z Pretty Papers). Nicméně mne již dlouhou dobu dráždí možnost použít je na podklad k stránkám. Dokonce jsem si ke všem svým distress inkoustům a spreyům (stydím se, že je dostatečně nevyužívám) pořídila i paletku barev od Prima Marketing a toužebně po ní pokukuji, ale na experimentování jsem si zatím čas udělat nedokázala.

Až jednou ... díky Irisce ...

Liberecký scrapsraz je moje srdeční záležitost. Koncem října jsem tam byla počtvrté a bylo to úžasné, přesně to, co jsem potřebovala. Děvčata, opravdu moc Vám děkuji! Barvilo, vyřezávalo a lepilo se jako o život. A k tomu se povídalo dlooooouho do noci :-)

Ale zpátky k těm barvičkám. Na Irisčině workshopu jsme pracovaly na stránce, jejímž základem byly akvarelové techniky v kombinaci se šitím a malými fotkami. Jako podklad jsme použily akvarelový papír vysoké gramáže, předem prošitý na-vše-připravenou lektorkou ;-) ... Ten jsme částečně obarvily práškovými barvami  (Color Burst Liquid Metals od Ken Oliver Crafts) smíchanými s vodou a po vysušení zdobily. Všechna děvčata byla poslušná, jen já jsem trochu rebelovala - chjo - a vzala jsem si čistou čtvrtku, s tím, že bych si jí prošila až později. Jenže po nabarvení jsem se do své skvrny zamilovala, začala jsem hned kombinovat umístění fotky, razítkování, zdobení ... a v tvořivém rauši jsem lepila dřív, než jsem si vzpomněla na šití. A tak mám jako jediná z Liberce šitou stránku bez prošití.Mé nadšení z této techniky bylo tak velké, že jsem večer - místo dohánění skluzu v albu PL - sedla, vyrobila si koláž z nedávného výletu do Dýňového ráje, půjčila si další barvy a vyrobila si pozadí pro další layout, tentokrát v podzimních barvách. Ten jsem dokončovala až doma, protože jsem na tuto barevnost nebyla do Liberce vybavená doplňky :-) Původně jsem měla představu o stránce zasypané listy, ale nakonec se mi z toho vyklubalo jen pár clusterů.


Fotka je podlepená barevným vellumem (pauzovacím papírem) a podložená moosgumou. Listy jsou vyřezané z papíru nabarveného stejnými barvičkami jako podklad (Simply Graphic), kraftového papíru a papíru ze sady Reset Girl od Simple Stories. Na nápis jsem použila abecedovou šablonu Typewriter Lowercase Alphabet od Memory Box. Šití tam opět moc není, pouze rámeček, ale tentokrát schválně - přišlo mi, že by bylo zbytečné překrývat ty skvělé podzimní barvy, co říkáte?Další výtvory z Liberce hodlám ještě zpracovat, ale zatím se mi nedostává čas na všechno. Než ale naplno vklouznu do předvánočního tvoření, ještě si chci střihnout alespoň 1 podzimní PL stránku, tak pokud Vás zajímá, budu se těšit na viděnou!

Hezký den,

Jana

2 komentáře:

  1. Krásné stránky Jani ... Tvoje lístečky i ptáčky miluju ...

    OdpovědětVymazat