17. října 2016

Strašidelné balíčky

Ahoj všem, kdo se rozhodnou přečíst si pár mých řádků! Vítejte!

První článek na blogu by asi zasloužil nějaké to vysvětlení co, proč a jak, ale ... nechávám si to na jindy. Třeba až nebude tvořivá inspirace.

Teď bych Vám chtěla povědět malý příběh o tom, kterak jsem přes svůj nezájem o Haloween přišla k tvorbě strašidelných balíčků.

Začalo to tak, že jsem si ve svém oblíbeném obchodě Pretty Papers koupila set razítek a vyřezávacích šablon strašidel od Lawn Fawn. Ani nevím proč, přišly mi zkrátka kouzelné ... Každopádně jsem s nimi nic konkrétního (letos) neplánovala. Snažím se takovým nákupům vyhýbat, ale znáte to ... No, jak uvidíte, nakonec neskončily v šuplíku.


Přešlo pár týdnů, dodělala jsem mimo jiné krabičky s perníčky Z lesa - pro děti do školky, synovi k narozeninám - které byly nad očekávání úspěšné. Co s Vámi dělá úspěch? Mě žene dál :-) Začala jsem přemýšlet o Vánoční nadílce.

Mezičasem jsme se ale zastavili v lékárně, kde nám hodná paní lékárnice k nákupu šoupla do tašky vzorky gumových "medvídků" s vitamíny. Pytlíčky to mělo tak akorát ... a nápad byl v hlavě! Proč bych dětem neudělala balíčky s vitamínovými medvídky? Do Vánoc se mi ale čekat nechtělo.

Hned další den jsem se v lékárně stavila znovu a vysomrovala dostatečné množství pytlíčků pro celou třídu, pořídila jednobarevné čtvrtky v odstínech, jaké bych asi jindy nekoupila a doplnila svou rozsáhlou sbírku stuh. Potom už jsem jen vymyslela zdobení, s nímž bych byla dostatečně spokojená, a manufaktura se mohla rozjet.

Dále už nechám promlouvat spíše obrázky, projekt to totiž nebyl nikterak složitý.


Protože pytlíčky neměly nejvhodnější barevnost, nařezala jsem čtvrtky tak, aby byly celé schované a přeložila je, aby se v prostředku vytvořil prostor pro medvídka. K tvoření tohoto typu se mi osvědčila rýhovačka, ale lze to, samozřejmě, zvládnout i bez ní.


Pytlíčky jsem vložila dovnitř a k zadní straně čtvrtkového obalu přišila sešívačkou.Potom jsem je proděravěla. Na podobné záležitosti využívám kleště Crop-A-Dile, ale opět je možné využít jednodušší řešení - kancelářskou děrovačku. Jen umístění dírek je obtížnější ...

Narazítkovala a vyřezala jsem si strašidla a ze zbytků čtvrtek jsem vyřezala další výřezy ke zdobení. Pak už jsem jen kompletovala - nazdobit, slepit, provléct stuhy. Jednoduché, že? Na zadní stranu jsem ještě praporkem s nápisem "Baf!" schovala drátek sešívačky. A tady jsou už kompletní fešáci:Doufám, že kromě toho, že se děti potěší sladkým obsahem, bude se jim alespoň chvíli líbit i balení. No, kdyby ne, já jsem si to užila. A teď už mám i v hlavě konečně opravdu podzim!

Děkuji, pokud jste dočetli až sem a doufám někdy zase Na čtenou!

Jana

P.S. Při tvoření jsem se bavila tím, že jsem zkoušela spočítat (z hlavy! naivka), kolik různých kombinací balení lze udělat za předpokladu, že použiji 3 základní barvy čtvrtek, 3 druhy strašidel, 9 stuh, 3 doplňky, ... Nedopočítala jsem, protože do toho vstupovaly další podmínky typu - na oranžový balíček nepoužiji tuto oranžovou stuhu ... ale jsem si jistá, že žádné 2 z balíčků nejsou stejné. :-) Pokud by někdo měl zájem o kompletní úlohu, dejte vědět. Tvoření a matice zdar! ;-)

18 komentářů:

 1. Jani paradni, to by se klukum taky libilo ;-) tak at maji uspech (ale nepochybuju ze ho mit budou)

  OdpovědětVymazat
 2. Jani paradni, to by se klukum taky libilo ;-) tak at maji uspech (ale nepochybuju ze ho mit budou)

  OdpovědětVymazat
 3. Huráááá, přidávám k oblíbeným a budu sledovat. Balíčky jsou BOMBA! Díky, že se s námi dělíš :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, gratuluji k BLOGU! Už jsem jej přidala do mých oblíbených a tento super nápad s balíčky samozřejmě taky!

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Jani, vy jste neskutečná. Krásné a děkuji za inspiraci. A najdu někde, prosím, fotku i těch perníčků z lesa, které jste výše zmínila?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já děkuji. Krabičky na perníčky jsem před časem dávala na FB (ve skupině Cardmaking a scrapbooking je v albu Papír - co se jinam nevešlo), ale plánuji se k nim časem vrátit a dát sem návod na krabičky - je to také velmi jednoduché. :-)

   Vymazat
  2. Jani, úžasný!!!!Jak nápad, tak provedení! O úspěchu vůbec nepochybuji. Díky za inspiraci..

   Vymazat
 7. Jóóóó!!!! Janička blogujéééé! :-) moc se těším! Balíčky jsou žůžo

  OdpovědětVymazat
 8. Jani to je parádní ... a máš blog .... super ... to budou mít děti ve školce radost ... asi dělám do školy taky ... jsi mě donutila a velice inspirovala ... furt jsem nevěděla co.....

  OdpovědětVymazat
 9. Jani, super. Jen tak dál. Fandííím ti :)

  OdpovědětVymazat
 10. Dámy, moc Vám všem děkuji. Vůbec jsem nečekala takový ohlas. :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Perfektní i já už mám v oblíbených

  OdpovědětVymazat
 12. Jani, gratuluji k založení blogu. Konečně budou všechny Tvoje poklady na jednom místě. :-) Balíčky jsou parádní, vyzkouším s vnučkami. :-)
  Těším se na další příspěvky.

  OdpovědětVymazat
 13. Mamka Janka, si sikulka! Dedo Lubo.

  OdpovědětVymazat
 14. Jani super nápad, děti musely být nadšené!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. A upřímně - nevím, protože je nedostaly. :-( Nějak došlo k nedorozumění a když jsem je ředitelce dávala, zdá se, že nepochopila, že jsou určené pro děti ve školce ... Protože jsem chtěla, aby to bylo překvapení i pro syna, nic jsem mu neřekla a pořád jsem čekala, zda s něčím přijde domů, ale nic ... Tak asi skončily u jiných dětí. Od té doby jsou dárečky pro děti do školky tajemstvím jen pro ostatní děti - syn je tam nese osobně, aby je dostaly ti správní adresáti :-)

   Vymazat