31. března 2017

Průhledné scrapování

Dnes jeden recyklovaný článek. Vy, kdož jste ho už četli na blogu Papero amo, buďte shovívaví prosím :)

Podělím se s Vámi o svou obsesi z posledních měsíců. Průhledných nebo částečně průhledných materiálů se v scrapovém světě neobjevuje zas tak mnoho. Vellum milujeme všechny, ale jako základ se moc nehodí. Určitě si vybavíte fantastická přáníčka, která vytvořila Valika s použitím acetátové fólie … a zaregistrovala jsem i pár přáníček s acetátem od dalších českých scrapařek.  Kromě toho mě koncem loňského roku zaujala jedna Francouzka, Emily Burkhalter, která pracuje s plastovým poloprůhledným materiálem – tvoří z něj klasické 30-kové stránky, menší stránky, či minialba, přání …

Trochu jsem po tom jejím materiálu pátrala, ale nejdřív se mi nic vypátrat nepovedlo.  Myšlenka však byla zaseta, chvilku rostla a dloubala, až byla tak nesnesitelná, že jsem se rozhodla vyzkoušet si něco podobného. Vhodnou plastovou čtvrtku jsem neměla, ale co takto použít acetát? Pro svou prvotinu jsem zvolila acetát bez vzoru. Protože se zrovna objevila lednová PL challenge, řekla jsem si, že bych mohla vytvořit průhlednou titulku …

V místě, kam jsem chtěla umístit fotografii, jsem si napatlala skvrnu z akrylových barev a přidala cákance. Výhodou číslo jedna u nesavých materiálů je bezesporu možnost zbavit se nevzhledných skvrn bez zničení podkladu – dokud nevysušíte, můžete setřít. ;) Nesušila jsem horkovzdušnou pistolí, aby se acetát nezkroutil, ale fénem. Bála jsem se, co udělá čas s barvou na hladkém podkladu, tak jsem ho zkoušela zafixovat lakem, pak jsem stránku leštila od přebytečného laku … No, dělala jsem psí kusy. (Kdybyste viděly, jak ji přenáším v „rukavicích“ z ponožek, abych na ní neměla otisky! Pak jsem ji ukázala kamarádce a ta na ni normálně sáhla … od té doby ponožky při scrapování nevytahuji J )

Okolí fotky jsem zdobila málo - někdy tou dobou se u mě naplno projevila fascinace minimalizmem. Použila jsem výseky větviček, štítků a abecedu  od Simply Graphic. Nesměl chybět letopočet, zvolila jsem bílé thickers. Lepila jsem pomocí glossy accents. Trochu problematické je focení stránky – prožila jsem si zábavný večer spojený s přesouváním nábytku … ;)
Mezitím jsem zcela náhodou narazila na netu na hledané plastové čtvrtky a nebylo záchrany – nedávno mi dorazilo pár Priplaků a tady je můj první počin s nimi.
Opět s minimem zdobení. Barevně jsem byla jednoznačně pod vlivem úžasného lednovo-únorového MY LIFE kitu Papero amo, z něhož jsem co-to na stránce i využila. Schválně, jestli najdete co ;) … (Tímto stylem mám ovšem se stávajícími zásobami ozdob vystaráno navěky!) Od lakování jsem upustila – uvidíme, co se bude dít časem.

Děkuji za návštěvu a scrapu zdar!

Jana

Žádné komentáře:

Okomentovat